Od czego zacząć naukę angielskiego? 

Obecnie sprawdzonych metod jest tyle, ile osób uczących się języka angielskiego na świecie. W skrócie – dużo. Naszym zdaniem uniwersalną metodą na poznanie każdego, naprawdę każdego języka jest skupienie się na 3 elementach: rzeczowniki, zaimki oraz przyimki. To taki nasz uniwersalny patent na szybką naukę każdego języka. 

Jeśli jednak mówimy o nauce języka angielskiego to naszym zdaniem koniecznie trzeba zwrócić uwagę na te 3 rzeczy: 

  • CEL, czyli Twoje dlaczego i po co?
  • EKSPOZYCJA, czyli wystaw się na maksimum języka angielskiego, 
  • KURS JĘZYKOWY, dostosowany do Twoich potrzeb. Nigdy w wielkiej grupie. Tylko indywidualnie.

Dlaczego? O tym zaraz.

Określ swój cel nauki angielskiego 

Nauka angielskiego nie musi być trudna i męcząca, nawet jeśli jest to dla Ciebie zupełnie nowy język. Ważniejsze od tego czego chcesz się nauczyć w pierwszej kolejności, w jakim czasie i w jakich warunkach, jest określenie tego po co i dlaczego chcesz zacząć naukę języka angielskiego. 

Przemyśl, dlaczego chcesz nauczyć się angielskiego i jakie cele chcesz osiągnąć dzięki temu językowi. Czy chcesz używać angielskiego w pracy, podczas podróży, czy po prostu chcesz lepiej zrozumieć filmy, seriale a może teksty piosenek? Określenie swoich celów pozwoli Ci wyznaczyć plan nauki i dostosować go do własnych potrzeb. 

Więcej znaczy lepiej – w kwestii nauki angielskiego 

Jeśli nie wiesz czym jest tzw. czysta EKSPOZYCJA, to nic nie szkodzi. W praktyce oznacza to, że im więcej i częściej otaczasz się językiem angielskim już od wczesnych etapów nauki, tym szybciej i skuteczniej przyswajasz materiał. Nie bez powodu mówi się, że najlepszym sposobem na naukę języka angielskiego jest wyjazd do Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych lub Australii. Angielski 24/7 naprawdę potrafi uczynić cuda. 

Jednak nie musisz nigdzie wyjeżdżać. Wystarczy Ci Netflix, YouTube, Spotify czy innego tego typu ogólnodostępne narzędzia, które pozwolą Ci „przenieść” się do świata języka angielskiego. Czytanie i słuchanie to kluczowe umiejętności w nauce angielskiego. Czytaj artykuły, książki i materiały edukacyjne w języku angielskim oraz słuchaj muzyki, podcastów, filmów i programów telewizyjnych w języku angielskim, aby utrwalać słownictwo i akcent. 

Prosto nie znaczy gorzej  

Czasami dobrze jest postawić na najbardziej podstawowe zwroty i nauczyć się ich na pamięć. Naprawdę. Koniec końców to z nich korzystamy najczęściej i to właśnie one mogą stanowić dobry punkt wyjścia do dalszej nauki języka angielskiego. Podstawowe słownictwo i zwroty są kluczowe w nauce angielskiego. Naucz się kilku podstawowych zwrotów i słów związanych z twoim codziennym życiem i zastosuj je w praktyce, aby utrwalić je w swojej pamięci.

W razie czego chętnie służymy pomocą i zebraliśmy trochę podstawowych zwrotów w naszym autorskim ebooki Back2Study. Pobierz śmiało za darmo i wracaj czym prędzej do nauki! 

Weź udział w kursie językowym

Dlaczego? Jesteśmy ludźmi i często bardzo szybko wyrabiamy w sobie nawyki, które nie do końca są dla nas dobre… a potem często nam się ich pozbyć. 

Cenimy sobie samodzielność, nawet bardzo. Jednak wzięcie udziału w kursie języka angielskiego to najlepsze uzupełnienie swojej przygody z nauką. Ćwiczenie znajomości angielskiego pod okiem trenerów językowych z pewnością pomoże Ci nabyć dobre nawyki i przyspieszy cały proces nauki. 

Trzeba jednak pamiętać, że kluczowym elementem nauki języka jest regularna praktyka i przede wszystkim cierpliwość. Nie wymagaj od siebie nie wiadomo czego, a w szczególności tego, że będziesz biegle mówić po angielsku w ciągu kilku dni czy nawet tygodni. Daj sobie czas i traktuj naukę jako proces, który wymaga ciągłego zaangażowania i pracy. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *